Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich – Rada Szkół Katolickich

Wpis Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich

Konferencja Dyrektorów 20232 marca br. na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich. Szczególnym gościem spotkania był prof. dr hab. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Zaproszeni prelegenci poruszyli następujące tematy:

• referat o zagrożeniach i wyzwaniach dla formacji katolickiej wygłosił mec. Jerzy Kwaśniewski, Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris;
  • szkolenie dot. rozpoczętej wcześniej tematyki rewizji statutów szkół przeprowadził mec. Rafał Dorosiński z Instytutu Ordo Iuris.
  • o powinności formacji osobistej (aby następnie móc formować innych) przypomniał znany rekolekcjonista, formator, kierownik duchowy, autor wielu publikacji z zakresu duchowości ks. Krzysztof Wons, salwatorianin,  Dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

Podczas Konferencji szczególną uwagę zwrócono na wymiar formacyjny w szkole katolickiej. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Marka Mendyka.

zobacz galerię zdjęć z Konferencji

program Konferencji