Konferencja Dyrektorów – program – Rada Szkół Katolickich

Wpis Konferencja Dyrektorów – program

Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich, Jasna Góra – 20 sierpnia 2021 r., Aula Papieska, godz. 09.30 – 15.30.

Myśl przewodnia:
„Nauczyciele! Wasza praca jest zaszczytnym powołaniem, jest dowodem zaufania Boga, który dał Wam takie usposobienie i stworzył takie warunki, że znaleźliście się w szeregach wychowawców.
Na zawsze pozostaniecie w tych, których wychowaliście. W nich żyć będziecie treścią swej duszy, całą swoją wiedzą, doświadczeniem i mądrością. Nie poddawajcie się zwątpieniu. Zawsze dziękujcie Bogu za łaskę, że najcenniejszą wartość – człowieka – złożył w wasze dłonie; że Wam aż tak zaufał! Takie usposobienie potrzebne jest w trudzie, który na Was czeka po wakacjach. Gdy powrócicie do szkoły, przypomnijcie sobie, co mówił Wam Prymas…”
– Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski, Jasna Góra, 4 lipca 1966 r.

Program

• 09.30 Rozpoczęcie konferencji modlitwą. Przywitanie Uczestników, Ks. Zenon Latawiec SDB, przewodniczący RSK
  • 09.40 Szkolenie prawne dot. wybranych zagadnień, istotnych dla funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym, p. Liliana Zientecka
  • 11.10 Wystąpienie formacyjne, Ks. Bp Andrzej Przybylski, Archidiecezja Częstochowska
  • 12.10 Przerwa (kawa, herbata)
  • 12.40 Szkoła katolicka 2021 – realia, wyzwania, nadzieje… Panel dyskusyjny (zachęcamy Uczestników do aktywnego udziału) , moderacja: p. Magdalena Guziak-Nowak
  • 14.00 Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej. Eucharystii przewodniczy i Słowo Boże głosi Ks. Bp Marek Mendyk, Asystent RSK

Po zakończeniu konferencji obiad w barze Domu Pielgrzyma.

pobierz program Konferencji Dyrektorów (PDF)