Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania! – Rada Szkół Katolickich

Wpis Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania!

Wielkanoc 2021

„Pokój wam!” – to pozdrowienie Chrystus kieruje do swoich uczniów. Jest to ten sam pokój, jakiego oczekują ludzie naszych czasów. Nie jest to pokój wynegocjowany, nie jest to wstrzymanie czegoś niedobrego. To Jego pokój, pokój wypływający z serca Zmartwychwstałego, pokój, który pokonał grzech, śmierć i strach. Jest to pokój, który nie dzieli, lecz łączy; jest to pokój, który nie pozostawia nas samych, ale sprawia, że ​​czujemy się akceptowani i miłowani; jest to pokój, który trwa nadal w cierpieniu i sprawia, że ​rozkwita ​nadzieja.

Papież Franciszek

Nadzieja, którą składamy w Zmartwychwstałym Panu, niechaj rozkwita w każdym z nas, a także w naszych rodzinach, środowiskach szkolnych i wspólnotach. Żywy Bóg chce być obecny pośród nas na naszej drodze, umacniać nas swoim Słowem i Eucharystią, abyśmy znajdowali szlaki do jedności i byli zdolni służyć z coraz doskonalszą miłością.

Życzymy Wszystkim, aby zanurzenie w Tajemnicach Paschalnych, do którego nas zaprasza ten obecny okres liturgiczny, owocowało pokojem i nadzieją w Panu. Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy. Pan zmartwychwstał, alleluja!

ks. Zenon Latawiec SDB
z Zarządem i Biurem RSK