Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! – Rada Szkół Katolickich

Wpis Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

bozena

„Chwała Bogu na wysokościach a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2,14). Tego pokoju, który przyniósł w darze Nowonarodzony Jezus, życzę wszystkim moim Rodakom (…), niech zamieszka on w naszych rodzinach, domach i w każdej wspólnocie.” – św. Jan Paweł II, 1994

Przywołując słowa Świętego Papieża, które odczytujemy w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w czasie braku pokoju na świecie, wpatrujemy się w Jezusa złożonego na sianie w stajni…, bo nie było miejsca dla Niego w żadnej gospodzie. Chcemy uczyć się Jezusa, Który „swoimi słowami, gestami i całą swoją Osobą objawia miłosierdzie Boga” (Papież Franciszek). W tym duchu składamy życzenia Dyrektorom, Nauczycielom, Dzieciom i Młodzieży oraz ich Rodzicom, tworzącym Wspólnotę szkół katolickich w Ojczyźnie. Obejmujemy naszą życzliwością całą polską oświatę i ufamy, że „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście!” (św. Jan Paweł II). Prosimy z ufnością: „Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą… i wspieraj jej siłę swą siłą!”.

Z pamięcią i modlitwą
Przewodniczący Rady Szkół Katolickich z Zarządem