Życzenia Wielkanocne 2019 – Rada Szkół Katolickich

Wpis Życzenia Wielkanocne 2019

„Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje pośród nas! (…) Ty Odkupicielu człowieka, powstajesz dziś z grobu zwycięski, aby również nam, niepokojonym przez mroki licznych zagrożeń, ofiarować Twoje życzenie radości i pokoju. Do Ciebie, o Chryste, nasze życie i nasz przewodniku, niech się zwróci każdy, kogo dręczy pokusa zniechęcenia i rozpaczy, aby usłyszeć przesłanie nadziei, która nie zawodzi. W dniu Twojego zwycięstwa nad śmiercią niech ludzkość odnajdzie w Tobie, o Panie, odwagę, aby solidarnie stawić czoło tylu przejawom zła, które ją dręczy” (Jan Paweł II, Orędzie Wielkanocne 2004).

W duchu przytoczonych słów Orędzia Wielkanocnego z 2004 r. św. Jana Pawła II kierujemy serdeczne życzenia Wielkanocne do Wszystkich Wspólnot szkół katolickich. W sposób szczególny do Nauczycieli i Uczniów, do Rodziców naszych Uczniów i Przyjaciół szkół katolickich.

Nie bójcie się! Chrystus żyje pośród nas!
Dzielmy się z Innymi pewnością naszej Wiary.

ks. Zenon Latawiec SDB
przewodniczący Rady Szkół Katolickich